מכרזי ביטוח

08/09/2016 | יום חמישי 08:00

מכרזי ביטוח: במאמרנו הקודם דברנו על איסור שינוי תנאי המכרז אך במכרזי ביטוח כללי המשחק הם שונים, במאמר זה נסביר מהם.

מכרזי ביטוח: במאמרנו הקודם דברנו על איסור שינוי תנאי המכרז אך במכרזי ביטוח כללי המשחק הם שונים, במאמר זה נסביר מהם.

מכרזי ביטוח הם אינם מכרזים רגילים, אלו מכרזים המיועדים רק לחברות ביטוח או לסוכני ביטוח מורשים. ישנם סוגים רבים של ביטוחים: ביטוח חיים, ביטוח שיניים, ביטוח תלמידים, ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח עובדים, ביטוח רכוש, ועוד. כאשר חברה מפרסמת מכרז ביטוח היא בעצם פותחת את שעריה לחברות הביטוח וסוכני הביטוח על מנת למצוא את החברה או הסוכן המתאים ביותר עבורה. רק חברות ביטוח או סוכני ביטוח יכולים לגשת למכרזי הביטוח השונים.

מהם התנאים הנדרשים במכרזי ביטוח?

במכרזי ביטוח, התנאים הינם שונים בתכלית ממכרזים אחרים, לכל מכרז תנאים שונים בהתאם לבקשת החברה המפרסמת את המכרז, במכרזי ביטוח בדרך כלל בודקים את חברות הביטוח או סוכני הביטוח לפי שנות הניסיון בתחום, כמות הביטוחים וסכום הביטוח, המלצות, ערבויות, סכום הפוליסות, תקופת הביטוח ועוד. הדרישות במכרזי הביטוח לא מתאימים גם לכל חברות הביטוח או לכל סוכני הביטוח ולכן יש לבדוק כל מכרז לגופו.

מה הייחודיות של מכרזי הביטוח השונים?

מכרזי הביטוח הינם "גמישים", ההצעות נבחנות כל אחת לגופה על פי היעילות של ההצעה, איכותה ועמידתה בתנאי המכרז. ניתן דוגמא על מנת להסביר יותר לעומק מה הכוונה "גמישים" – בית המשפט דן במקרה שהיה בין עיריית ראשון לציון ובין סוכן מטעם כלל חברה לביטוח, שבו ישנם שינויים בתנאי המכרז כגון הפחתה בהיקף המבוטחים, הסרת מקצועות מבוטחים, שינויי סכומי ההשתתפות העצמית, שינוי נוסחי פוליסות ועוד. בכל מכרז אחר הייתה ההצעה נפסלת אך במכרז ביטוח הדין הינו שונה וניתן לשנות את ההצעה בתנאי שעומדים בתנאי המכרז. מכיוון שהליך הביטוח הינו ייחודי וגמיש אין לפסול הצעות אלא אם כן הן סותרות את תנאי המכרז.

ההליך של מכרז הביטוח הינו ייחודי ומיועד, מכרזי הביטוח שונים מכיוון שאין אפשרות ומאוד קשה לנהוג במכרז כזה בכללים מדויקים ונוקשים, מכיוון שכל הצעה נבחנת לגופה ומשתנה בהתאם לחברה ולמפרסם, תנאי הפוליסה הם ייחודים ושונים בכל אחת מההצעות. לסיכום במכרזי ביטוח יש לצפות גם לטוב וגם לרע, הכוונה שהגמישות במכרזי הביטוח הינה לטוב ולרע, לא תמיד טוב להתגמש אך יש לקחת זאת בחשבון שהגמישות במכרזי הביטוח יכולה להיות טובה או לא, ומאוד קשה לשים את הגבולות במכרזים אלו. יש לזכור שבכל מכרז ביטוח יש לוועדת המכרזים לאפשר את אותה מידה של סטייה מתנאי המכרז לכל המשתתפים בו ולכל ההצעות המשתתפות בו. אצלנו בGOVO מכרזים נוכל לעזור ולסייע לכם, סוכני הביטוח וחברות הביטוח, למצוא את המכרז המתאים ביותר עבורכם באתר GOVO מכרזים ובטלפון. מחכים לשמוע מכם, צוות המומחים של GOVO מכרזים.

כתבות נוספות באתר: