כיצד עושים זאת בהצלחה

שלום לכל קוראי הבלוג.

את הבלוג היום אני אקדיש לכל אלה שמעוניינים לדעת כיצד מגישים מכרזים וכיצד עושים זאת בהצלחה?
כאן אני אעביר לכם את המידע הרלוונטי והיעיל ביותר ואתן טיפים למגישי המכרזים.
חשבתי היטב מהם הנקודות החשובות והעיקריות שיענו בקצרה וביעילות על כל צרכיכם, להציג בפניכם שאלות שחייבות לעלות ע"י הניגשים למכרזים.
בנוסף אציג בפניכם נקודות חשובות בהכרת כללית של דיני המכרזים מוררכזים בקצרה וביעילות.
בפניכם מדריך קצר "כיצד עושים זאת בהצלחה" , תהנו!היכן מתפרסמים המכרזים?

11/07/2016

השלב הראשון שעל כול בעל עסק לדעת הוא תהליך של מציאת מכרזים נכונים אשר יניבו תוצאות פוריות עבור העסק שלו ויניפו אותו קדימה.
בהליך של חיפוש מכרזים בעל עסק עלול לטעות, ולא לדעת מאין לאתר את המכרז המיועד והמתאים ביותר עבורו, בשל משאבים פרסומיים רבים שעליהם נפרט במאמר זה.

המשך קריאה

תגיות:

תגיות:


מכרזים לעסקים קטנים לא רק ל"גדולים"

07/06/2016

בבלוג שלפנינו עו"ד ארז בן דוד יחשוף בפנינו את השיטה איך להצליח במכרזים, וזה שהם מיועדים גם לעסקים קטנים ולא רק ל"שחקנים הגדולים" חברות גדולות ובינוניות אלא גם לעסקים הקטנים, העדפת תוצרת כחול לבן, ויש במכרזים אפילו עידוד נשים בעסקים כל זאת ועוד במאמר שלפנינו.

 

 

המשך קריאה
תגיות:


תגיות:

האם כדאי ושווה לגשת למכרזים ציבוריים? מהו מכרז ציבורי?

07/06/2016

למכרז ציבורי פונים על מנת לתת הצעת מחיר לצורך ביצוע פרויקט מסוים לאספקת מוצר/שירות או נכס.
לפי חוק המכרזים הוחלט שלפני כל חתימת חוזה לאספקת מוצר /שירות או נכס יש לפרסם מכרז ציבורי שבו תינתן הזדמנות שווה לכל הספקים להציע הצעות על מנת לזכות בעבודות השונות.
לשיטת המכרזים יתרונות רבים: היא נותנת הזדמנות שווה לכולם להגיש מועמדות למכרזים ציבוריים, נותנת יעילות כלכלית ללקוח, שיש לו אפשרות לבחור מבין כל המועמדים, ומקנה שמירה על טוהר המידות שתורמת לפיקוח ושקיפות.

המשך קריאה
תגיות:

האם חברה בהקפאת הליכים יכולה לגשת למכרז?

24/07/2016

זכייה במכרז מבטיח ואיכותי ידוע בתור עליית מדרגה מקצועית לעסקים. מבין הסיבות הנמנות הן הרחבת מאגר הלקוחות לעסק שלך, הגדלת המחזור הפיננסי והתקשרות עם חברות וארגונים גדולים הפותחים בפני העסק שלך זירות עסקיות חדשות שבדרך כלל מבטיחות לך יציבות ותפעול נכון מול הלקוח. ישנן חברות אשר נתונות להליכים משפטיים בשל ירידה בהכנסות החברה ובהתאם לכך בוחרות נתיב לשיקומה על ידי התמודדות על מכרזים אשר יכולים למנף וליצב את החברה.

המשך קריאה

בחירת אסטרטגיה לתקיפת מכרז

14/11/2016

אל מכרז פומבי יש צורך לגשת בדרך הנכונה והצורך המיידי והחשוב היא הבנתו לעומק והצמדות להוראות שלו. חשוב מאוד לקרוא את כל סעיפיו, לרשום הערות חשובות ולסמן סעיפים בעיתיים. המכרז כולל התניות שונות ומסמכים רבים. יש תנאי סף, יש דרישות להצגת מסמכים בהגשת המכרז, ובין היתר, נדרשים מסמכי ערבות בנקאית, אישורי רואי חשבון, אישורי ביטוח, אישורי תקנים ועוד מסמכים הרלוונטיים למכרז עצמו. בנוסף, מוצג נוסח החוזה עליו אמורים הזוכים לחתום ובו נכללים אלמנטים מהותיים כמו: תנאי תשלום, גובה ערבות ביצוע, מפרט עבודה, תנאי מעקב ביקורת ואישורי עבודה ועוד.

המשך קריאה
תגיות:

חלקי המכרז

04/12/2016

בכל מכרז יש מספר שלבים ושלב הפרסום הוא הראשון ביניהם. יש צורך לפרסם הודעה ומקובל לפרסם אותה בעיתונות ובסוגי מדיה אחרים. במודעה יש צורך לפרסם נתונים ראשוניים על המכרז וכאלו שיאפשרו לכל מתמודד פוטנציאלי להבין את מהות המכרז. במקרים רבים, קבלת מסמכי המכרז כרוכה בתשלום ראשוני ובשלב זה יכול כל אחד להחליט אם הוא מעוניין להשתתף בו. בנוסף לכך, ניתנת האפשרות לעיין במסמכי המכרז קודם רכישתו. חלקי המכרז עצמו מפורטים מאוד וכוללים מסמכים שונים לאימות פרטים הסכם התקשרות ועוד.

המשך קריאה
תגיות:

שלבי המכרז

04/12/2016

כל מתמודד יכול לקבל את מסמכי המכרז לאחר שעיין בפרסומים, לעיתים, הדבר כרוך בתשלום עבור המסמכים וההשתתפות. כל אחד יכול לעיין במסמכי המכרז טרם רכישתו. כל מכרז מכיל חבילת מסמכי שכוללת כתבי כמויות, טופסי הצעה מחירים, נוסחי אישורים וערבויות נדרשות, בקשה למידע על המגיש ועל יכולותיו הטכניות והכספיות, נוסח הסכם שעליו אמורים לחתום, וכן, הסבר על אופן ומועד ההגשה ומועד הפתיחה. במכרזים רבים נהוג לצרך גם מעטפה ריקה שעליה רשום מספר המכרז בלבד. במעטפה זאת מגישים המציעים את מסמכי המכרז ואותה הם משלשלים לתיבת המכרזים. ניתן לשלוח מכרז על ידי שליח, בדואר, או כמובן, להביאו עצמאית לתיבה.

המשך קריאה
תגיות:

איזה דין חל על המכרז שלך?

22/08/2016

איזה דין חל על המכרז שלך נראית שאלה פשוטה וקלה, אך למעשה היא אינה קלה בכלל. על חוקי ודיני המכרזים, במאמר שלפנינו.

דיני וחוקי המכרזים שונים מחברה לחברה, חוקי המכרזים של העיריות שונים מחוקי המכרזים של חברות ממשלתיות ועוד. בקום המדינה חוייבו העיריות והמועצות המקומיות לפרסם מכרזים, ובשנת 1992/3 חובה זו חלה גם על הממשלה ורשויותיה.

המשך קריאהגובו מכרזים

04/12/2016

לרשות "גובו מכרזים" עומדת מערכת מודרנית היודעת לאתר מכרזים שמתפרסמים באתרים ובמקומות שונים. מדובר על קשת נרחבת של נושאים ביניהם: בניה, תשתיות ופיתוח, מיכון וציוד משרדי, שירותי ניקיון, שמירה ועוד. המערכת המקוונת שלו יודעת לפלח בצורה מדויקת את צרכי הלקוחות והמנויים וליידע אותם במכרזים המתאימים להם יותר.  המערכת הינה דינאמית ומתעדכנת כל העת, כך, שכל מכרז חדש מגיעה במהירות המרבית אל הלקוח הזקוק לו.ות.

המשך קריאה
תגיות:


מכרז פרטי

25/07/2016

ישנו שוני בין מכרזים פרטיים לבין מכרזים של רשויות וגופים ציבוריים החייבים על פי חוק לערוך מכרז תוך הקפדה על שוויון בתנאי המכרז.

המשך קריאה

תגיות: מכרזים , מכרז

העדפת אזורי פיתוח במכרזים

21/11/2016

כל מגיש שמגיע מאזור עדיפות לאומית כזאת יכול להתמודד במכרז אבל חייב לבדוק אם הוא נכלל בקריטריונים. במקרה וכן, תינתן לו עדיפות בעת קבלת ההצעה. הגשת מכרז על ידו מחייבת הגשת אישורים מתאימים המוכיחים את התאמתו וכדאי להצטייד בהם. האישורים אמורים להתקבל מגופים רשמיים וממומחים ואמורים להיות מוגשים בטופסי המכרז. חשוב לציין, כי אישורים אלו הינם נוספים לאישורים השגרתיים המבוקשים הנדרשים כמו: ערבויות בנקאיות, אישורי ביטוח, אישורים על מחזורים כספיים, אישור עוסק מורשה ועוד. אישורים אלו נדרשים אלא אם נכתב אחרת בגוף המכרז.

המשך קריאה
תגיות:

תגיות:

איסור תיאום בין מציעים

18/07/2016

תפקידי פרסום המכרז הם בעצם ליצור שתי מטרות. אחת מהן היא שמירה על שווין זכויות תוך הבטחה על מתן הזדמנויות שוות. המטרה הנוספת היא הבטחת יעילות כלכלית עבור מזמין ההצעה למכרז. ישנם אנשים ובעלי עסקים אשר בכוונתם לנסות ולהערים על חוקי המכרז, , ולנקוט בכול דרך אפשרית, אף שאינה חוקית, על מנת לזכות במכרז. מכרז זה כמובן נחשב 'מכרז תפור' חד משמעית.

המשך קריאה

פיצויים בעקבות אי זכיית מכרז

24/07/2016

ישנם בעלי עסקים הניגשים למכרזים ולצערם, לא זוכים עקב אי עמידה באומדן ההצעה. כלומר, המפרסם מחלק את עדיפותו לפי קטגוריה מועדפת. בדרך כלל הקטגוריה מתחלקת על פי אחוזים. הסיבות האפשרויות הן איכות ההצעה, תמחור ההצעה, עמידה בלוחות זמנים ועוד. בדרך כלל ישנם משאבים רבים כגון משאבים כספיים, משאבי כוח אדם וכדומה אשר יכולים לגרום להפסדים רבים עבור העסק ולכן, כול בעל עסק המרגיש שבמידה מסוימת ביצע 'הימור' שלצערו לא צלח נוטה לדרוש פיצויים בעקבות אי זכייה. במאמר זה ננסה להרחיב וללמוד על הנושא. בואו נתחיל!

 

המשך קריאה

סטייה מכללי המכרז

25/08/2016

כל מכרז מתנהל על פי כללים המפורטים במסמכי המכרז. אלו נקבעים על ידי עורך המכרז. אך האם ניתן לשנות את כללי המכרז?. על שאלה זו נענה במאמר זה.

המשך קריאה

תגיות:

כאן הכל התחיל, בואו והכירו.

24/02/2016

שלום וברוכים הבאים לבלוג הרשמי של חברת GOVO, החברה המובילה בארץ לפרסום מכרזים בכל התחומים והענפים. את הבלוג הזה אנו נקדיש לסיפורים וחוויות, שיתופים ומקרים אמיתיים מחיי היום יום של אנשים ממש כמוכם, שמפרסמים או מגישים מכרזים. 

חשבתי רבות מה לכתוב בפוסט הראשון של הבלוג של האתר, והאמת היא שההתלבטות הייתה רבה. כל כך הרבה יש לספר על ההתנהלות של חברת גובו מכרזים, על החיבור לספקים, על ההצלחות הבולטות של החודש האחרון, על המכרזים החמים על בניית המערכת שמטרתה לספק גישה נוחה ואיכותית למשתמשים, ועל התהליך הפנימי שליווה את החברה ועוד. מבין כל הסיפורים אותם נוכל לספר, בחרנו דווקא לפתוח בסיפור לידה מאוד מיוחד, סיפור הלידה של האתר הזה ממש בו אתם גולשים ברגעים אלו.

המשך קריאה
תגיות:

פסילה בשל פגם בערבות

03/08/2016

מכרז המתפרסם מתוך הגוף המבקש שירות של עבודות מסוימות או רכישת נכסים, כולל בתוכו תנאי סף עבור הגשת ההצעות. בכל מכרז המופץ לציבור ישנם תנאי סף שהינם חובה, שעל המציעים לעמוד באותם תנאים, אחרת ההצעה תיפסל על הסף.

המשך קריאה


אופציות הארכה במכרזי ממשלה

04/12/2016

קיימים מכרזים אשר קובעים הסכם מסגרת. משמעותו הינה הסכם לרכישת טובין, עבודה ושירותים שנכרת עם ספק מסוים בנושא מסוים לתקופה מתמשכת ומוגדרת. בעת כריתת ההסכם אין מידע על כמויות או היקף הפעילות המבוקשת. והדבר נעשה לאורך תקופת ההסכם באמצעות הזמנות חוזרות ונשנות. הסכמים אלו נועדו לגופים עסקיים מבוססים אשר יכולים לתת מענה ושירות לאורך זמן ואשר יש להם איתנות פיננסית יציבה. הסכם כזה טוב גם למשרד המבקש ומאפשר לו גמישות רבה בפעילות שנמתחת לאורך זמן.

המשך קריאה
תגיות:

תנאי סף מקפח

14/11/2016

תנאי סף מקפח במכרז אחר יגרום למתן עדיפות לעסק שהינו חברה ואז עסקים פרטיים אינם מורשים להשתתף. דוגמא לתנאי סף מקפח נוסף יכולה להיות דווקא בתחום המקצועי. לדוגמא : במכרז לשירותי ניקיון בהיקף גדול במפעל שאין אליו תחבורה ציבורית מסודרת תהיה גם דרישה שלמתמודד יהיה רישיון לביצוע הסעות. על פניו, הדרישה נראית בלתי סבירה ויכולה להפלות מועמדים רבים. נכון הוא, שיש צורך להסיע את העובדים למקום העבודה במרוכז אבל חברת הניקיון יכולה לקנות שירותי הסעה ולא חייבת לספקם בעצמה. על תנאי סף מקפחים ניתן לערער בכתב.

המשך קריאה
תגיות:


8 טיפים להשתתפות במכרז ממשלתי

24/10/2017

היכולת לזכות ולבצע מכרזים היא במקרים רבים ההבדל בין עסקים כושלים לחברות ענק. לפני שניגשים למכרז, יש חשיבות עליונה להבנת הקריטריונים לבחירת זוכה, לאופן כתיבת ההצעה והבנה במה כרוך הביצוע של המכרז. ריכזנו למענכם 8 טיפים לגישה נכונה למכרזים

המשך קריאה
תגיות:

נסח טאבו

25/11/2018

טאבו גו מתחייב לתת ללקוחותיה את השירות דרך מערכות האתר ברמה הגבוהה ביותר, לכן, הרכישה הוא בצורה השקופה ביותר ללקוח.

המשך קריאה
תגיות:


תגיות:


איך בנוי מכרז ממשלתי?

10/07/2016

מכרז ממשלתי הינו הצעת מחיר מאורגנת על פי חוק שנועדה כדי להגיש הצעות לעבודות שונות כמו למשל אספקת טובין, שירותים מסוימים או נכסים.

כול מכרז ממשלתי אשר מופץ, אמור לכלול מסמכי מכרז אשר מורכבים ממספר קריטריונים שעליהם נדבר ונרחיב במאמר זה. מכרז ממשלתי לעיתים בנוי בצורה מסוימת על מנת להבטיח התנהלות תקינה של המכרז.

המשך קריאה

תנאי לא ענייני במכרז

18/07/2016

כאשר בעל עסק רוצה לגשת למכרז, עליו לדעת שכול מכרז המופץ לציבור מורכב ממסמכי מכרז שתפקידם להנחות את מגיש ההצעה בנוגע למסמכים שעליו להמציא, אישורים רלוונטיים ועוד.
החלק העיקרי שעל מגיש ההצעה לקרוא בסקירה הראשונית של המסמכים הוא החלק שבו מפורטים תנאי המכרז אשר בהם עליו לעמוד כמו למשל היקף כספי, סיווג קבלני ועוד בהתאם לסוג המכרז. כשאותו בעל עסק מחפש מכרז המתאים לו מבחינת תנאי הסף, הוא נמצא בחששות רבים מהרגע בו ייתקל בסעיף אשר יפסול אותו לאלתר.

המשך קריאה

רישום בפנקס הקבלנים

25/07/2016

ברוב סוגי המכרזים ישנם תנאי סף מקדימים שעל קבלנים וספקים לעמוד בהם. המטרה של תנאי סף נועדו כדי לסנן את הבחירות של המזמין ולמנוע הצעות שאינן רלוונטיות למכרז. על מגיש ההצעה חלה חובה לעמוד בתנאי הסף המוגדרים ועליו לדעת שאין דרך לעקוף אותם. חלק מהתנאים יכולים להיות עמידה ברישיונות מתבקשים, היקף פעילות וסיווג קבלני נדרש שעליו נרחיב בהמשך. חשוב לדעת כי הצעה שאינה עומדת בתנאי הסף המתבקשים תפסל על הסף ולא תובא לדיון כלל בפני וועדת המכרזים. במקרה כזה אנו בגובו ממליצים לעיין היטב בתנאי המכרז על מנת למנוע יצירת משאבים רבים עבור הגשה למכרז שכלל לא רלוונטי לגביכם.

המשך קריאה

מדריך להגשת מכרזים

19/04/2016

את הבלוג היום אני אקדיש לכם הקוראים שמעוניינים לקבל מידע בדרכי הגשת המכרז בצורה המקיפה, המובנת והמלאה ביותר.
כאן אני אביא לכם את מלא המידע עבור כל השאלות הרלוונטיות העולות בפניכם מגישי המכרזים.
ישבתי וחשבתי מהם הנקודות החשובות ביותר שיענו על כל צרכיכם, יש לי כל כך הרבה לספר לכם על אופן הגשת המכרזים אך בחרתי בנקודות העיקריות והחשובות שבהם עליכם להתמצא בצורה הכי מדוקדקת שאפשר.
אל תשכחו שההצלחה שלכם היא בהחלט ההצלחה שלנו!
בפניכם מדריך להגשת מכרזים באופן מלא ומדויק. 

בהצלחה! 
 

המשך קריאה

מכתב הבהרות במכרז

21/11/2016

למרות כל הפירוט שנכתב במסמכי המכרז יש מקרים בהם נדרשות הבהרות שונות לגביו. הן יכולות להידרש לגבי כל תנאי. לעיתים, מועד ההגשה קרוב מדי, או שהוא מגיע זמן קצר לאחר מועד סיור הקבלנים ופגישת ההבהרות. יש מקרים, בהם מפרט העבודה אינו הגיוני ומתאים למציאות. יש תנאי סף שאינם ברורים וסבירים וכן הלאה. לעיתים, נדרשות הבהרות לגבי תנאי תשלום, גובה ערבויות בנקאיות או אופן ניסוחם ועוד. מכתב  הבהרות במכרז אמור להינתן במועד שלפני פתיחת המכרז וכדאי להתייעץ עם משפטן לגבי אופן הגשתו. כך מבטיחים שיינתנו עליהן תשובות מדויקות.

המשך קריאה
תגיות:

באילו מקרים הממשלה פטורה מהוצאת מכרז?

28/11/2016

מומלץ לכל מי שמשתתף במכרזים פומביים להיעזר בייעוץ של גוף שמעסיק מומחים בתחום המכרזים. ייעוץ כזה יכול לסייע במקרים בהם נתקלים מתמודדים במכרזים תפורים, במכרזים בהם נבחר ספק יחיד שלא כדין או שניתן פטור מסיבות שאינן ענייניות וסבירות. במקרים כאלו עלול להיגרם נזק למתמודד שניתן למנוע אותו על ידי הגשת ערעור ובדרכים אחרות נוספות.

המשך קריאה
תגיות:


מכרזי ביטוח

25/08/2016

מכרזי ביטוח: במאמרנו הקודם דברנו על איסור שינוי תנאי המכרז אך במכרזי ביטוח כללי המשחק הם שונים, במאמר זה נסביר מהם.

המשך קריאה


כונס און ליין

04/12/2018

בעקבות עליית מחירי הדירות אנשים פונים לאופציה של רכישת נכס מכונס נכסים ומי שחושש וחושב אחרת ללא ידיעה עלול לפספס הזדמנות.

המשך קריאה
תגיות:


תגיות:

סיווג קבלני

28/11/2016

 

סיווג קבלני יכול להוות יתרון רב לכל חברה שעוסקת בתחום הבניה מאחר והיא אינה מאפשרת לכל מתמודד להגיש הצעות עבור מכרזים שאומדניהם גבוהים. מומלץ לקבלנים לשאוף להגדיל את הסיוג שלהם כדי להגדיל את כושר התחרות שלהם. קבלת עבודות באמצעות מכרזים פומביים יכולה לסייע רבות לכל עסק ולרוב מדובר על היקפי עבודה גדולים. הזכיה תגדיל בצורה דרמאטית את היקף הפעילות וההכנסות. מומלץ להיעזר בגוף מקצועי שמסוגל לטפל בהגדלת סיווג קבלני, לתת ליווי בהגשת המכרז, לסייע בערעור על תנאי סף, על תוצאות מכרז ועוד.

המשך קריאה
תגיות:


איך להגיש מכרז מנצח

29/11/2017

איך לזכות במכרז? ההבדל בין חברה משגשגת לחברה שפושטת רגל, יכולה להגיע למכרז בודד. כשכל כך הרבה עומד על המאזניים, לא להיות מוכן זו טעות שיכולה לעלות ביוקר.

המשך קריאה
תגיות:

תגיות: