עורך דין מומחה למכרזים

18/09/2016 | יום ראשון 08:00

מי הוא עורך דין מומחה למכרזים?, מה החשיבות של פניה לעורך דין כזה?, מהן ההשלכות שפונים לעורך דין שלא מתאים? כל זאת ועוד במאמר שלפנינו.

מי הוא עורך דין מומחה למכרזים?, מה החשיבות של פניה לעורך דין כזה?, מהן ההשלכות שפונים לעורך דין שלא מתאים? כל זאת ועוד במאמר שלפנינו.

עורך דין מומחה למכרזים הינו עורך דין המתאים ביותר לענייני מכרזים, הוא מבין בעניין ויודע בדיוק למי לפנות, למי מגישים את העתירות, לאיזה בית משפט ועוד.

על מנת להבין זאת יותר לעומק נסביר על כך בדוגמא שלפנינו.

תארו לעצמכם שעורך דין מסוים הגיש עתירה מנהלית בבית המשפט לעניינים מנהלים נגד חברה עירונית. עורך הדין עצמו לא ידע שמגישים עתירות על מכרזים לבית המשפט השלום או המחוזי. כמובן שהעתירה נמחקה על הסף, הוא ערער לבית המשפט העליון וכמובן שגם במקרה הזה הערעור נדחה. החברה טעתה מכיוון שפנתה לעו"ד שלא מבין בעניין המכרזים. כל אחד יודע שאם יש לך בבית נזילה אתה לא תפנה לנגר אלא לאינסטלטור, אם יש בעיות בלב, לא נלך לרופא עיניים, הרי כל עסק או מקצוע מתמחה במקצוע שלו. גם כאן בנושא המכרזים, לא פונים לכל עורך דין, יש לפנות לעורך דין מומחה למכרזים שמבין בעניין ומכיר את כל החוקים והנהלים בנושא המכרזים.

חשיבות הפניה לעורך דין למכרזים

אם כן הבנו שצריך לפנות לעורך דין המתאים אך מה ההבדל ומה החשיבות לפנות דווקא לעורך דין למכרזים?, יש להבין שדיני המכרזים החלו משנת ה90 כאשר החוקים והכללים משתנים כל הזמן, מפורטים ומתעדכנים כל הזמן. לכן יש צורך בעורך דין העוסק בתחום שנים ומבין את העניין והשוק, בתי המשפט גם הם פועלים על פי תקנות סדרי דין מיוחדות כל הזמן, פסקי דין שזורמים בענייני מכרזים, שמחייבים מעקב יומיומי ושוטף בכל התפתחות בתחום המכרזים.

לסיכום:

אנו צריכים לדעת שבדיני מכרזים יש לפנות למומחים כמו בכל תחום בחיים, כמו שאמרנו שלא נפנה לרופא לב בשביל לבדוק את העיניים, לכל אחד יש את המומחיות שלו, כך גם בתחום המכרזים, לא משנה האם עורך הדין מפורסם או פחות, מה שחשוב שיהיה בקיא בהליכים, מכיר את השופטים ואת פסיקיהם ומכיר את הדין. לא מחייב שאם ניקח עורך דין יותר יקר הוא יותר טוב מחבריו הזולים יותר. מה שחשוב זה לקחת עורך דין המומחה למכרזים, ולזכור לקחת בחשבון את הוצאות עורך הדין למכרזים. אנו בGOVO מכרזים, נעמיד לרשותכם את מיטב עורכי דין המומחים בתחום. בברכת הצלחה ומכרז מוצלח, צוות GOVO .

כתבות נוספות באתר: